Başarısız Müdürler Görevden Alınacak

Haberde katıldığı canlı yayındaaçıkladı

“Bu haziranda dört yılını dolduran müdür sayısı 16721. Bu müdürlerin görevi sona erecek. Ama bu sona eren müdürlerin tamamı ayrılacak diye bir kural yok. Başarısız olan okul müdürünü değiştireceğiz. 1/3’i değişse 5 bin eder. Medya abartıyor 100 bin diyorlar abartıyorlar. Bu tür haberlerden etkilenen öğretmen ve idareciler oluyor. Kimsenin eğitim tedirgin etmeye, rahatsız etmeye hakkı yok.

Aamacımız başarısız olan okul idarecilerinin yerlerinin değiştirilerek belki kurumdan kaynaklanan, çevreden kaynaklı başarısızlıklarını başarıya çevirebilmek. Sanki çok değişik bir şey getiriyormuşuz gibi yayın yapıyorlar. Müdür atamalarını valilere bıraktığımızı söylüyorlar. Bu yanlış. Şu anki müdür seçme yöntemi kullanacak sınav olacak, mülakat olacak yapmayı düşündüğümüz şey mülakata en kıdemli olan öğretme ne de bu komisyonda yer almasıdır.

En doğrusu okulun öğretmenleri velilerin seçmesi ama kutuplaşmalar oluyor bunu rektör seçimlerinde görüyoruz. Demokratik yaşamı benimsediğimizde yavaş yavaş olacak. Her şey bir an da olmuyor.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı A Haberde Duygu Leloğlu’nun sunmuş olduğu GeceAjansı Proğramında Şube Müdürlüğü Sözlü Sınavında komisyon üyelerinin Hesap Makinesi Ve Kurşun Kalem kullandıklarına dair iddalara cevap verdi.

Bakan Avcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 4 kişilik bir jurimiz var adayımız jürinin kendisine 5-6 kriterde Genel Kültür , Mevzuat gibi konularda sorduğu sorulara cevapveriyor ve jüri üyeleri kurşun kalemle verdiği notları yazıyorlar 90 , 95 gibi puanlar ve komisyon başkanı bunları alıyor bununla ilgili onra şöyle bir şeyde cıktı hesap makinası var diyorlar evet hesap makinası var bu notlar toplanıyor ve işlemler yapılıyor komisyon üyesi verilen puanları topluyor sonra bunları doğrulama adına hesap makinası ile topluyor nihai sonuç kağıdına mürekepli kalemle yazılıyor yani burada bir kıyarmacılık yapılmak istense tükenmez kalem ile bu yapılmaz hesap makinası ve kurşun kalem bir suç değil nihai sonuç kağıdı önemli olan bunların hepsi karalama kampanyasının devamı…

Bir Cevap Yazın