AŞK NEDİR?

AŞK: (Yüksek, İlahi ve Yüce Evrensel Sevgi Gücü) dür.

(AŞK ) denilen şey, SEVGİ Kaynağıdır. Tüm, her türlü Sevgi AŞK Kaynağından çıkar. Peki o halde AŞK’ın kendisi nereden çıkar yada Kaynaklanır?

AŞKHani her Aşığın, kendi sevgilisine karşı bir meyli yönelme duygusu vardır ya, Sevgilinin Güzellik cazibesine kapılarak meyletmesi vardır ya, işte bu meylediş, Aşığın diğer konulardaki istek ve tercihlerini unutturuyorsa buna AŞK denir.

Nasılk, yemek yediğimiz zaman bir damak lezzeti hasıl oluyor, Bu Yemek lezzetinden duygusundan dolayı Nefsi Şehvet uyanışı hasıl oluyorsa, İnsanın karnı doyunca Şehveti uyanır.

İşte Sevgiliye duyulan Sevgi cazibesi ve güzellik sıfatlarından

da, AŞK ortaya çıkar.

Peki AŞK tan ne ortaya çıkar?, AŞK tan da İnsani VECD, yada İlahi VECD duygusu hasıl olur. VECD Hali Sevgili ile bütünleşme tek yürek tek gönül olma halidir.

İşte bu VECD halinden de ileride, Yaradan Allahın Sonsuz güzellik sanatına ilmine karşı hayret ve takdir duygusu gelişir. Bu durumda İnsani İLAHİ Aşka yönlendirir.

AŞK Duygusu ölçülemez, sayılarla kelimeler ile kolayca ifade edilemez. AŞK duygusu Allahtan ve RAHİM Meleğinden İnsanlara gelir. AŞK duygusu İnsan gönlüne bir müddet yerleşir ona bir İnsan sevgili kazandırdıktan sonra görevini yapıp tekrar Allaha döner. AŞK duygusu Allaha dönerken şekil değiştirir ve İLAHİ RABBANİ, TANRISAL AŞK halini alır.

Mevlana Celaleddin Rumi demiştir ki,

(KİMİN, GÖNLÜNDE, AŞK ATEŞİ YOKSA, YADA AŞK ETEĞİ YOKSA, ALLAH , AŞIKLARA DAĞITTIĞI NUR HİKMETİNDEN, SIRLARINDAN ONA NASİP VERMEZ)

ani Yüce Allah İnsan kullarını Kendine yönlendirebilmek için, İnsanlara AŞK duygusunu vermiştir. Fakat bunun yanı sıra

Dünyevi yaşam streslerinden kurtulmaları içinde SEKS denilen Cinsel birleşme zevkini vermiştir.

Dünya yaşamı Yeme içme ihtiyacından sonra bu SEKS ve AŞK duygularının tatmin edilmesi üzerine devam eder.

Aşk GÜNDÜZLERİ ÇOK SERT ESEN KASIRGA GİBİDİR, Aşk geceleride insanın gönlünü yakıp kavuran bir Ateşdir.

Ey Işık Dostum,Allahın yücelttiği Veliullah Arif Kul, Ölmeden önce ölmeye bak.

Ölmeden önce, ölmek için Aşık ol, Allahın İlahi Aşk nimetinden faydalan ki, sonrasında Allahın Hikmet-Sır İlminden faydalanabilesin.

Böylece seni Sırat köprüsünden geçirecek olan 2 Meleki Kanada sahip olursun. İşte buna Ölmeden önce ölmek denir.

İşte buna bir örnek:

6000 sene önce İdris Peygamber böyle yaptığı için,ölmeden önce ölme sırrına eriştiği için Miraca çıkarıldı.

2 Kanatlı bir Gerçek Melek oldu. Cennette Hikmet ve Sır Meleği AMON oldu. Peygamberlere Hikmet sırlarını aşılayıcı olarak görevlendirildi.

Bilgi de, Hikmette, Aşk duygusu da Helal yoldan hayatını kazanmakla olur. Haram yoldan hayatını kazananların bilgisi de,Hikmeti de yoktur. Aşktan da nasibi yoktur. Onların nasibi Tatminsiz şehvet duygularıdır.

Aşıklar, Dünyevi geçici ölümlü zevklerden uzaklaşıp Melekut Alemine yönelirler ise, burada Gerçek Mevlasını Rabbani Sevgilisini, Allahı bulur.

AŞK kavramı sanki Ayrı bir Din gibidir. AŞKın ,diğer 3 semavi din şeriatından bir bağlantısı yokdur, AŞK özgürdür.AŞK kavramı duygusu Aşıklara Pusula gibidir.

Aşk duygusu Aşıklara bağımsız ayrı bir, Din ,şeriat ve Mezhep gibidir,Tarikat gibidir. Manevi Rehberin sözlerindeki gizli enerji, öğrencilerine Aşk cezbesi ve Aşk sevgisi kazandırır.

Ey Dostlarım , Dünyada Aşık olabileceğiniz bir çok dünyevi menfaat maddeleri vardır. Sen bunların hiç birine Aşık olma,

Aşık olacaksan sadece Allaha ve onun yücelttiği sayılı belli önemli varlıklara Aşık ol. Kendini Gerçek Aşka ver, Allaha Aşık olan kişide,

Dünyevi Geçim ve yaşam sıkıntılarının yaratacağı korkuların, endişelerin bir zerresi bile yoktur.

AŞIK olan kişi tüm sahip olduğu dünyevi varlıklarını Allah Aşkına kurban etmişdir.

AŞIK adam, AŞIK Kadın , dünyaya çıplak gelip çıplak gideceğini bilir ve sadece kazandığı ilahi AŞK,İlahi Hikmet ve İlahi Şeriat İmanı ile Allaha döneceğini bilir.

AŞK Duygusu en yüce Duygulardan birisidir. Bu sebeple de AŞK Duygusu En Yüce Kaynak olan Allahü zül Celal Hazretlerinin Yüce Ruhundan, Yüce Gönlünden kaynaklanır.

Eğer, Yüce Allah, 36 milyar yıl önce kendisinde, İLAHİ AŞK duygusunu, kendi iç varlığında keşfetmeseydi, görmeseydi, duymasaydı, yani hissetmeseydi, Bugüne kadar hiçbir varlık

AŞK Duygusundan ve SEVGİ duygusundan habersiz olacaktı.

Hatta diyebiliriz ki, eğer İLAHİ AŞK duygusu, İlahi Sevgi olmasa idi, hiçbir Evren hiçbir Varlık yaratılmayacaktı. AŞK duygusu Her türlü yaratılışın temelinde Var oluş sebebi olarak bulunmaktadır.

Peki bu İlk Aşk yada İlk Yüce Sevgi nasıl başladı?, nasıl ortaya çıktı?

İLK yüce AŞK Duygusu, 50 Milyar yıl önce Allahın kendisi kendi iç dünyasında sıfatları üzerin de, keşif yaparken ilahi idrak, ilahi şuura sahip olurken kendinde Çok yüce olan İLAHİ AŞK ve Evrensel Sevgi Gücünü gördü.

Kendisindeki bu İlahi AŞK gücüne hayran kaldı, kendi kendini çok sevdi, kendi kendine çok saygı duydu. Kendi kendine çok mutlu oldu.

İşte Allahın bu 50 Milyar yıl önceki durumu herkese örnek olacaktır.

Allahü Teala, 50 Milyar yıl önce böyle bir duruma gelince ilk olarak şöyle düşündü.

Allah buyuruyor ki:

(Ben Varlığı bilinmeyen gizli bir Güç kaynağıyım, Güç kaynağım kendi kendine var oldu başı ve sonu belli olmayacak şekilde gelişmeye başladı. Sonsuz üreme durumu ile Gücüm hızla artmaya başladı.

Durdurulamaz bir şekilde gücüm Büyümeye devam etti, Gücüm Sonsuza dek büyüyecekti ve ben, Yalnız olduğumu TEK olduğumu eşsiz olduğumu anladım. Rakipsiz Düşmansız Dostsuz olduğumu anladım.

Ben İLAH olarak, Yaratıcı yok edici, besleyici, aç bırakıcı, kahreden ve rahmetle lütfeden, bir Varlıktım,

istedim ki ,

benim Ruhsal bünyemdeki sonsuz sıfatlarımın, 100 kadar büyük ana sıfatında yer alınmasını herkes bilsin, tüm kullarım bilsin,

tüm Hizmetkarlarım bilsin, böylece bende Varlığı anlaşılan bilinen ve sevilen sayılan bir Varlık Allah olayım )dedim.

İşte bu yüzden Ruhsal Bünyemde bulunan Gönlümdeki Yüce AŞK kaynağını, Güneş gibi harekete geçirdim. İlk olarak bundan Rahman denilen Feriştah Meleğini yarattım.

FERİŞTAH-RAHMAN Meleğini Kendime en büyük Ruhsal Vekil -Elçi tayin ettim. Onu kendi Ruhsal yapımdan, kendime duyduğum İlahi AŞK tan Tanrı Melek yaptım.

Onun bedenini ölümsüz yaptım. Diğer RAB ve RAHİM, HAK meleklerini de İlahi AŞK ile yarattım.

Hz. Muhammedin Ruhunu, Hz. İsa’nın Ruhunu, Hz. Musa’nın Ruhunu, Hz. ALİ’nin Ruhunu İlahi AŞK ve Hikmet sıfatları ile donatarak yarattım.

4 SÜPER TANRI MELEK- 4 TANE MAHŞERİN HABERCİSİ MELEK, 4 TANEDE (AMED) SIFATI İLE BİLİNEN MAHŞERİN KIYAMETİN HABERCİSİ 4 ELÇİ (RESUL) İNSAN YARATTIM.

(MUSA, İSA, MUHAMMED ve ALİ) Yİ YARATTIM, ONLARI (OMKALİ+AŞK)= (O + M + K +ALİ +AŞK)=MALİK) ŞİFRELERİNDE GÖSTERDİM.VE 4 TANEDE ARŞ TAHTINI TAŞIYAN HAMAL MELEK YARATTIM.

Rahman Meleğini tüm Alemleri yönetmesi için, evrensel, ruhsal evrim yasaları yapması için, tüm Melekleri benim gücümle yaratması için, kendime en yakın olan Ceberut Alemine yerleştirdim.

Sonra da, RAB Meleğini yarattım onu da Melekut Alemine yerleştirdim. Yani, Rab Meleğini, Tüm Cinlerin ve İnsanların bedenlerini yaratması için Melekut Alemine yerleştirdim.

Daha sonrada, Maddesel Yıldızlar, Güneşler Alemini yani İnsanların yaşayacağı ALFA evrenini yaratması için RAHİM denilen Meleğini yaratıp CİNLER Alemine yerleştirdim.

İşte Rahim Meleğinin bir adı da KADİRİ MUTLAK ENERJİ ODAĞI dır. Kadiri Mutlak Enerji odağı, ( Rahman, Rahim ve Rab olan Allahın ) AŞK Gücünün Kaynağı olmaktadır.

Tüm bedensel Yaratımlar, bu İlahi AŞK kaynağından çıkmaktadır. ALLAH AŞK ından çıkmaktadır.

ALLAH aşkı ile, tüm Evren felekleri (Yörüngeleri) kendi etrafında daire biçiminde dönmektedirler.

Tüm yıldızlar kendi etrafında İlahi AŞK gücü ile dönmektedirler.

İnsanlar Mevlana gibi kendi etrafında, İlahi Aşk ile Semah yaparlar dönerler.

Melekler İlahi Aşk ile Beyti Mamur denilen Melek Kabesi etrafında dönüp tavaf yaparlar. Hac yapmaya Mekke de ki Kabe ye giden İnsanlar,

İlahi AŞK ile Kabe etrafında 7 defa dönerler tavaf (SEMAH) yaparlar. Bu esnada İlahi zikirler yaparlar. Sevgilerini, ilahi Aşk duygularını ifade ederler.

Dünya güneş etrafında İlahi Aşk ile döner, Güneşte Galaksi Merkezi etrafında İlahi Aşk ile döner.

İnsanlar kendi evlendiği Eşlerine , partnerlerine,Sevgililerine ,İlahi AŞK kaynağından çıkan İnsani AŞK duygusu ile yaklaşırlar, Aşık olurlar. İnsani AŞK duyguları İlahi AŞK bütününden çıkar.

Ancak, Seks yapılırsa, bu AŞK değildir. AŞK Ruhların birbirlerini cinsel temas olmaksızın sevmesidir.

SEKS olayı, Cinsel birleşme olayı, AŞK kavramının dışında değerlendirilmelidir. Birkaç saatliğine, birkaç günlüğüne yapılan Seks ilişkileri AŞK değildir. AŞK ı Seks bitirir.

Bazı insanlar Cahilce düşünerek Seks olayını Cinsel birleşme arzularını hissetmeyi AŞK zannediyorlar, yanılıyorlar.

AŞK ille de karşı Cinse duyulmaz.

2 Erkek de, 2 kadında, birbirine Allah rızasını kazanmak için, aşık olabilirler burada Aşık olmaktan amaç; Birbirlerinde Allah güzelliğinin sanatının, ilminin ve hikmetinin görülerek anlaşılmasıdır.

Yani ileride İlahi AŞK kavramını öğrenebilmeleri içindir. ama İki Erkeğin yada 2 kadının kendi aralarında cinsel ilişkide varsa, bu Aşk değildir, Bu Homoseksüel ilişki olur,Cinsel Sapkınlık olur. Şeriat dairesi dışına çıkmak olur.

Ama bakınız tarihteki Meşhur Mevlana –Şems İlişkisine , tarihte bir çok insan Gerçek AŞK kavramını bilemedikleri için Mevlana ve Şems arasındaki AŞKı , Homoseksüel Sevgi ilişkisi zannettiler.

Mevlanın Can Yoldaşı Hikmet Yoldaşı ,Sevgilisi olan ŞEMSİ TEBRİZİ aslında,Mevlana Celaleddin Ruminin ,Melekut Alemindeki RUH İKİZİ idi.

Allah, Mevlananın Melek Ruh İkizini, Mevlanaya, Şemsi Tebrizi olarak gönderdi. Onu Rehber olarak gönderdi. Mevlana HAM SOFU DİNDAR bir HOCA idi.

Mevlana’nın kabuğunu kırıp, Ham Sofuluktan kurtulması ve kendini geliştirmesi için, Mevlanayı Veliullah Hikmet ve Sır sahibi yapmak için, gönderdi.

Yüce Allah , Mevlana ya HİKMET ve AŞK kanadı vermek için ,Şemsi gönderdi.

Bir İnsanın kendi Ruh İkizine, Ruh Eşi gibi AŞIK olması çok doğaldır.

Mevlana da kendi özelliklerini ŞEMS de görünce ona Doğal olarak İlahi AŞK gücü ile AŞIK oldu.

Ama İlahi Ahlak gereği olarak Şemse karşı Cinsel tatmin isteği hiç duymadı, Cinsel tatminlik AŞK kavramı ile bağdaşmaz.

Seks Aşkı bitirir. Onun için Edeplice, Allahın çizdiği sınırlar içinde Şems ve Mevlana birbirlerine Aşık oldular,

birbirlerini Allah rızası için,İlahi AŞK kavramını öğrenmek hissetmek için sevdiler. Bu durum Mevlananın kendisine doğal bir durum olduğuda bildirilmiştir.

Mevlana Celaleddin Rumi, Uzaylı Melekler tarafından Platonyum denilen CİN dünyasına götürülmüş ve orada kendisine bazı hikmet sırları verilmiştir.

Ali Beyti Dostun Hatemül Veli olarak dünyaya geleceği ve kendisinin BİLGİ KİTABI misyonunu Hatemül Velinin destekleyiceğini bildirmişlerdir.

Şemsi Mevlanayı kendi oğlu bile anlayamadı. Babasını kurtarmak için ,Mevlana’nın oğullarından biri, Şemsi Tebriziyi arkadaşları ile birlikte öldürürler.

Örnek verelim :

İnsanlar birbirlerini Allah rızası için içten severlerse, bu AŞK olur. Seks olmaz. Bir İnsan bir Çiçeğe aşık olur, bir hayvanın güzelliğine aşık olabilir.

Bir insan paranın gücüne, siyasi iktidarın gücüne aşık olabilir, bir insan sihir ve büyünün gücüne aşık olabilir.

Bir insan Mucizeye aşık olabilir. Bir insan dünya yaşamına aşık olabilir,

Mevlana Celaleddin RUMİ diyor ki:

İnsanlar, birbirlerini isterlerse yakından tanımasınlar birbirlerini isterlerse yakından görmesinler,

eğer bu insanların aralarında bir cinsel temas söz konusu değilse bu insanlar birbirlerine sevgili olabilirler, birbirlerini İlahi Allah Aşkı ile sevebilirler.

Örnek mi istiyorsunuz:

40 Hakikat erenleri böyle bir topluluktur. 40 Hakikat Erenleri birbirlerini görmeden, yakınlaşmadan severler. Aynı sevgi duygularını hissederler.

40 erenlerden birisi koluna bir neşter, bıçak vursa bileğini kesse, diğer 39 Hakikat ereninden de aynı şekilde kan akar.

İşte bu durum 40 Erenlerin kendi aralarında oluşturdukları gerçek İlahi AŞK kavramına bir örnektir.

İşte Yüce Allah yarattığı tüm İnsanların birbirlerini İlahi AŞK ile böyle sevmelerini istiyor 40 Erenler ve Mevlana-Şems olayındaki gibi.

Meleklerde, Melekut Aleminde bulunurken dünyadaki Ruh ikizlerinin ne hissettiğini nasıl yaşadığını çok iyi bilirler.

Bu durumda Her insanın ,İnsan olan Ruhu, kendisi ile ilgili olan Melek ruh ikizine AŞIKtır. Aralarında ilahi Aşk ilişkisi vardır.

Dünyadaki bir insan acı çektiğinde Melek olan ruh ikizi de acı çeker. Dünyadaki insan mutlu olsa, onun Melek olan ruh ikizi de mutlu olur. Birbirlerini 2 farklı boyuttan telepatik olarak etkilerler.

RAB,RAHMAN ve RAHİM,HAK MELEKLERİ de birbirlerine İlahi AŞK ile AŞIK tırlar, böyle olmasa aralarında kıskançlık olurdu, rekabet olurdu, Düşmanlık ve savaş olurdu.

Eğer bu durumlar 36 Milyar senedir hiç olmuyorsa bu aralarındaki İLAHİ AŞK kavramından kaynaklanıyor.

Yine 4 Süper TANRI Melek, Allahü Tealaya , AŞIKtırlar. Allahta onlara Aşıktır.

Allahü Teala kendisine gerçekten Aşık olan bir kuluna, İlahi Aşk ile cevap verir. Örnek mi istiyorsunuz?

İşte örnek:

Allaha Aşık olan Hz. Muhammede Allahta Aşıktır. Bu yüzden yüce Allah , hz. Muhammede (HABİBİM=Sevgilim,Aşkım) demiştir.Yüce Allah Aşık olduğu Habibinin adını kelimei tevhide ilave etmiştir. (LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUN RESULULLAH)

Yine bir örnek daha verelim. Yüce Allaha, Hz. İsa ve Hz. Musa ve Hz. ALİ de aşıktır. Allah da onlara Aşıktır.

Bu yüzden yüce Allah bu 4 İnsana çok önem veriyor ve bu 4 İnsanı (AMED)=(Övülmüş, rızaya ermiş, sevgili olmuş) anlamında bir yüceltici sıfat vermiştir.

Bu yüzden Bu 4 İnsan (Hz. Muhammed, hz. İsa ,Hz. Musa ve Hz. ALİ) Melekler Meclisinde (OMKALİ+AŞK =MALİK ) formülü ile gösterip BİLGİ KİTABIN dada zikretmişlerdir.

(OMKALİ +AŞK) ne demektir?

O=Allah, M=Muhammed, Musa demektir. K=Krist(İsa Mesih) demektir. ALİ= Hz. ALİ demektir. ALİ BEYTİ DOST demektir.

AŞK= ise Allahın İlahi AŞK kaynağı Kadiri Mutlak Enerji odağı RAHİM Meleği demektir.

(MALİK) Koduda şu demektir:

M =Muhammed, Musa,

ALİ =Hz. ALİ, Ali Beyti Dost-Hatemül Veli demektir.

K =Krist İsa Mesih demektir.

Bu 4 Kutsal şahıs , 124 bin Peygamberin en üstün olanlarıdır. Takva ve fazilet bakımından. Neden derseniz açıklayalım.

Hz. Muhammedin Ruhu, Hakikatı Muhammedi denilen Yeşil Evrensel Nurdan yaratılmıştır.

Bu Nur Hz. Muhammedin adını taşır. Bu Yeşil NUR enerjisinden tüm 324 bin evren 18 bin Alem varlıkları yaratılmıştır.

İSA Mesih ise Allahın ikinci Büyük Halife Meleği olan RAB Meleğinin Manevi oğludur. Rab Meleği İsa’yı Babasız yarattı.

İsayı Miraca kaldırttı ona Mehdi Mesih dünyasında Allahın Krallığı medeniyetini kurmasını vaad etti.

Hz. Musa ise, RAB Meleğinin Kelamına konuşmasına Muhatab oldu. Musada Öksüz yetim yetişti, Firavunun Manevi üvey oğlu iken, Sarayda Eski Mısır Dininin Evrensel Hikmet sırlarını öğrendi. Kendisinden sonra gelen Büyük peygamberlere bu Evrensel hikmet sırlarını miras bıraktı.

Hz. ALİ ise, İlyas Peygamber, Yahya Peygamber olarak yaşadıktan sonra, Hz. ALİ olarak yaşadıktan sonra 3 semavi Din kurucusu Peygamberlerin ortak müşterek HİKMET TERCÜMANI oldu.

3 büyük peygamberin Hikmet sır Vekili oldu. Süleyman Peygamberin Torunu İlyas’ın Dedesi idi. Bu yüzden İLYAS Musanın Vekili oldu.

Yahya Peygamber olarak yaşadığı dönemde Hz. ALİ ,hem Hiristiyanlığın ilk Havarisi oldu hem de Musevi Yahudilerin son peygamberi oldu.

Hz. ALİ , hem İsa Mesih’in, hemde Meryem ANAnın Elizabet isimli teyzesinin oğludur. Hz. ALİ aynı zamanda, Hz. Muhammedin Amcası oğlu (kuzeni) oldu hemde Damadı oldu.

Hz Ali bu yüzden Kıyametten önceki Son Mahşer ve Kıyamet uyarıcısı olan HATEMÜL VELİ sıfatı ile şereflendi.

Hz. ALİ Ruh olarak 600 bin sene önce yaratıldığında 1000 sene İLİM ve HİKMET deryasında bulundu. Oradan İlahi hikmetlerle 70 bin gaybi sırlarla ve İLAHİ AŞK kavramları ile donatıldı.

Hz. ALİ ye Mahşer gününde bir Şefaat Sancağı verilecektir. Yüce Allah Hz. ALİ yi sevenleri, Hz. ALİ nin Müridlerini Öğrencilerini bu sancak altında toplatacaktır.

Din şehitlerini vatan millet şehitlerini, ve Gazileri de Hz. ALİ nin sancağı altına gönderecektir. Hz. Muhammed den sonra en fazla kişiye şefaat edecek olan kişi Hz. ALİ dir.

Hz. Muhammed, öksüzlere,yetimlere, Dullara, Gariban olarak, yaşamış olan kimsesiz yaşayan zavallı fakir insanlara şefaat edecektir.

Bir İnsan kendi çocuğunu yüksek bir Aşk duygusu ile sevebilir. Yine bir İnsan bir akrabasını aşk ile sevebilir.

Bir insan kendisini yaratan RAB Meleğini AŞK ile sevebilir. Yine bir İnsan AŞK ile Peygamberini sevebilir.

Keza, bir insan Dini İnancının Öğretmenini, Rehberini AŞK ile sevebilir. AŞK ın olması için belirli bir sınırlama yoktur.

Ama Seks öyle değildir. Seks birbirini seven 2 karşı cins arasında olur. AŞK duygusu İnsanı Rabbanileştirir.

Tanrılaştırır. İnsana Yaratım gücü sağlar. Her insan, bu yüzden kendi Cehennemini Yaratan Şeytani bir Tanrıdır,

Ya da Kendi Cennetini yaratan Rahmanı bir Tanrı dır. Ama hiçbir Tanrı Melek Rabbani Melek Allah olamaz,. Kendini Allaha ortak koşamaz. Sadece Allahın izni ile yaratım gücünü Rabbani sıfatla kullanır.

Bu yüzden İnsanların kendi Rabsal güçlerini kullanarak yarattıkları kendi Cennetlerini de, kendi Cehennemlerini de ,Yüce Allah 10 misli kuvvetlendirir. Yaptığı amellerinin mükafatı olarak.

Buna Hak ediş durumuna göre İlahi Adalete göre KARMA KADER Mükafatı denir.

Bu yüzden, her insan, hem kendisinin Celladı olur, kendi Cehenneminin Cehennem zebanisi olur, kendi eli ile kendi cezalandırır, kendini mahveder

Ya da, kendisinin Cebraili olup, kendini sonsuz Cennet mutluluğuna kavuşturur. Allah bu konuda herkesi özgür bırakmış ve demiştir ki:

(Ey insanoğlu başkası için ne yaparsan yap, yaptığın her şey sana BUMERANG=Geri tepen silah) gibi geri döner seni vurur.

Eğer Cennetlik bir kul olmak, istiyorsanız sonsuz Mutluluğa kavuşmak istiyorsanız Başka İnsanların Ruhsal evrimlerini tamamlamaları için onlara yardım ediniz.

Ya da sadece en yakın sevdiklerinize bu husus da yardım ediniz. En yakın akrabalardan hısımlardan, sevdiklerinize sizin az olan sevaplarınızı bağışlayınız, Deyiniz ki kendi kendinize

(Benim nasıl olsa az sayıda sevabım var benim işime yaramaz, bu az sayıdaki sevaplarım az miktardaki faziletlerim, iyilik lerim beni Cennete götürmez, bari, benim sevdiklerimin bir işine yarasın benim bu az sayıdaki sevabım az miktardaki faziletim, iyiliklerim.

Ben bunları bağışlayayım, yakınlarıma ) deyiniz. Bu fedakarlığı, eğer Şeytani kurnazlıkla yapmazsanız, yani bu bağışlama Rahmani AŞK ve Rahmani Sevgi, Rahmani saygı duygusu ile yaparsanız bu bağışlama işini, işte o zaman Yüce Allah diyor ki bu şekildeki kullarına:

(Ey İnsan kulum sen gönlündeki yüce Fedakarlık duygusunu ortaya çıkardın, çok cömert davrandın, çok yüce bir fazilet duygusu ortaya koydun.

Ama unutma ki, Hiçbir varlık, sen bile, Allahtan daha cömert, daha fedakar daha faziletli olamazsın.

İşte bu yüzden, Yüce Allah seni bu gösterdiğin fedakarlıktan dolayı samimiyet ve AŞK sevgi, saygı duygusundan dolayı seni bağışladı. Seni bağış yaptığın sevdiklerinle birlikte Cennetime gönderiyorum.

Haydi, gözün aydın olsun) diyecektir.

Yine Yüce Allah insanlar için bir Tüyo veriyor yani kopya gizli bilgi müjde veriyor bunu iyi anlayın eğer Cennetlik olmak istiyorsanız.

Arifler-Veliullahlar ya da Medyum Yazarlar Toplumuna göre AŞK 2 türlüdür:

Bir :Geçici AŞK kavramı vardır.

İki:Devamlı AŞK kavramı vardır.

GEÇİCİ AŞK :

Bir Güzelin Güzelliğine vurulup Aşık olmak onu çok sevmektir. Başka bir deyişle Güzellik denilen cevherin verdiği lezzeti Cinsel zevk arzuları ile birleştirip bunu o güzele yönlendirmektir.

Bu tür AŞK Geçici AŞK dır. Saman Alevi gibi bir anda tutuşur yanar ve bir anda da sönüp kayboluverir. Seks amacına ulaşıldık tan sonra.

AŞIK insan ,Sevgilisinin Can acıtan dikenlerini görmez,duymaz, AŞIK Sevgilinin Gül olan kısmına bakar ona Aşıktır. Bal Arısı gibi Sevgilinin Gülüne Aşıktır.

AŞIK olan kimse Sevgilisinden gelen her türlü ezayı cefayı kendisine iltifat olarak görür. Aşık olan kimse Sevgilisini kendi gözlerinden bile kıskanır.

Aşık olan İnsan Sevgilisine tapar gibi sever. Ona Kara sevdaya tutulmuş gibi, Sevgilisi için İntihar etmeyi bile göze alır.

AŞK bir Sevgi Hastalığıdır,

AŞKIN İlacı yoktur, AŞKIN ilacı ölümdür, AŞKın İlacı Aşık olunan Sevgiliye kavuşmaktır.

AŞK duygusu başa gelen her türlü acıyı stresi tatlılaştırır. Şikayeti yok eder.

Her Işık Dostu Gönlünde Allahı, Peygamberini ve Dünyadaki Manevi Rehberini kendisine bir Sevgili bir Aşık olunacak varlık bilmelidir.

AŞK ile Sabır birbirine uyumlu değildir,Aşık sabredemez Arif Veli sabreder. Ama önemli olan hem Aşık hem Arif –Veli yani Hakikat Ereni olabilmektir.

AŞK insanda utanma ve aşağılanma ezikliğini yok eder. Aşık hiçbir şeyden utanmaz, aşağılandığını hissetmez. Aşık sadece Aşık olduğu varlık için göz yaşı döker, dünyevi zararları için göz yaşı dökmez.

AKIL Cevheri ise Hikmet Sırlarını arar. Allahı arar,pusula gibi Allahı gösterir. AKIL cevheri en iyi kılavuzdur. AKIL ve mantık duygusu AŞK kavramına karşı sağırdır,dilsizdir, çolaktır. Kördür.

Ünlü AŞIK Mecnun demiştirki:

(BİR GÜZELİN DIŞ GÖRÜNÜŞÜ SU TESTİ Sİ GİBİDİR. SEVGİLİNİN GÜZELLİĞİ İSE O TESTİ İÇİNDEKİ SU VEYA ŞARAP GİBİDİR.

BANA LEYLAMIN , SEVGİLİMİN GÜZELLİK TESTİSİNDEN AŞK ŞARABINI SUNAN İSE ALLAHTIR, EY DOSTLARIM YÜCE ALLAH LEYLAMIN VÜCUT TESTİSİNDEKİ GÜZELLİK SIFATLARINI ,

BANA BAL GİBİ GÖSTERDİ,

SİZLEREDE SİRKE GİBİ, DİL BURUŞTURUCU GÖSTERDİ. İŞTE YÜCE ALLAH HİKMETİ GEREĞİ, AYNI VÜCUT TESTİSİNDEN BAZILARINA GÜZELLİK SANATINI, KİMİNE BAL GİBİ LEZZETLİ GÖSTERİR,

KİMİ İNSANLARADA SİRKE GİBİ EKŞİ GÖSTERİR. SEN GÜZELLİK TESTİSİ OLAN LEYLAYI GÖRÜRSÜNDE, AMA SEN O GÜZELLİK İÇİNDEKİ İLAHİ AŞK SIFATININ LEZZETİNİ GÖREMEZSİN,

ÇÜNKÜ O GÜZELLİK TESTİSİ SADECE GÖNÜL EHLİNE LEZZETİNİ GÖSTERİR.O CAN ZEVKİ, HERKESE GÖRÜNMEZ BAZILARINA SİRKE GİBİ GELİR.TIPKI, LEYLAMIN AŞK LEZZETİ YILANIN ZEHİRİ GİBİDİR.

YILANI ZEHİRİ BAŞKASINA ACI VE ÖLÜM VERİR, AMA YILANIN ZEHİRİ EHLİNE LEZZET VERİR.DEMEKKİ BUNDANDA ANLAŞILIYORKİ,

DÜNYADAKİ NİMETLERİN BAZILARI BAZI İNSANLAR İÇİN CEHENNEM NİMETİDİR ZAKKUM BİTKİSİDİR. Bazıları içinde o aynı şey, cennet balıdır.)

Demekki , Değerli Dostlarım , Özünü tam olarak göremediğimiz dünya nimetlerinde , kiminde öldürücü zehir vardır, aynı zehir başkasına panzehir gibi(Zehir etkisini yok eden bağışıklık aşısı) gibidir.

Yakup Peygamber oğlu Hz. Yusufun yüzünde Güzellik balını gördü.

Aynı Yüze bakan Yusufun kardeşleri ise o Güzellik balında Sirke ekşiliğini görüp burun kıvırdılar, yüzlerini ekşittiler. Bu yüzden yusufu kuyuya attılar.

Hz. Yusuf Kuyudan bazı tüccarlar tarafından çıkartıldıktan sonra ,Firavun sarayına yerleşti köle olarak. Orada Züleyha isimli bir Güçlü Özgür kadın vardı.

Bu kadın evli olmasına rağmen Hz. Yusuf taki o İlahi güzelliğin sanat balının lezzetini gördü ve Yusufa aşık oldu, Yusuf ta ki yakışıklılığın güzelliğin şekeri ile mest oldu.

Yusufun yakışıklılığını gören diğer Cariye Hizmetçi kadınlar ,Mutfakda farkında olmadan ,kendi parmaklarını kestiler.

Yusufun yüzüne yansıyan Güzellik yakışıklık sıfatı ise, aslında Genetik olarak nesilden nesile aktarılan Gönül güzelli idi.

Bu Gönül Güzelliği yüzüne yakışıklılık olarak yansımıştı.

Bu örnekten de anlaşılıyor ki, Her insan kendi Gönlünde Allah güzelliği ile Güzellik sıfatları ile birlikte yaşamaktadır.

Bu Allahın güzellik sıfatları kadına ve erkeğe ayrı ayrı hususiyetlerde yansıma yapmaktadır. Bu yüzden Allahsız hiçbir insan olamaz.

Gönlünde güzellik vasfı kaynağı bulunan herkes Allah ile beraberdir. Allahın Varlığından haberi olmasa bile.

Aşkın eleminden cefasından kaçan insan ,gerçek Gönül sahibi değildir.AŞK duygusunun esiri olan AŞIK ise her türlü acıdan stresden arınmıştır her türlü korkudan endişeden her türlü mutsuzluk kaynağından arınmış kurtulmuş demektir. Sizde kurtulmak isterseniz AŞIK olun. AŞK duygusu insana Ebedi Mutluluk zevki verir.

AŞK duygusu bir Aşığın gönlüne yerleşmeden önce AŞIĞI her konuda denemek ister, Aşığa ulaşmasını engelleyen nazlarla cilvelerle yaklaşır bu cilveler kaprisler aşığı usandırır.

Bir AŞIK ne zaman ölür bilirmisiniz?, Bir AŞIK ,Sevgiden ve Sevgiliden mahrum kaldığı zaman ölüdür.

Aşık kimse Ruhsuz bir sevgiliden hoşlanmaz, AŞIK kimse sevgilinin dış güzelliğine AŞIK değildir. AŞIK kimse Sevgilinin yüzüne dışarıya yansıyan Gönül Güzelliği kaynağına Aşıktır.

Ama eğer Aşık olacak kişi bu karşılaşacağı Aşk nazlarından ve cilvelerinden bıkmaz ve aşkta sabrederse, AŞK duygusu Aşığın gönlündeki diğer ucuz basit lezzetleri yok eder,

yerine çok daha mutlu edici gerçek İlahi Aşk lezzetini kazandırır. AŞK Duygusu başlangıçta İnsana Çok Naz ve çok Cilve yapar,

Nasıl ki bir Güneş sabah doğduğunda Gece karanlığını aydınlatan Lambaların ışığını etkisiz hale getiriyorsa, AŞK duygusu da, Aklın ve şehvetin ışığını söndürür ya da etkisiz hale getirir. AŞK bir Güneş gibidir, Akıl ise GÖLGE gibidir.

Ancak AŞKın bu Naz ve Cilvelerinden kaçamak hallerinden bıkmamalıdır, endişeye kapılmamalıdır.

Çünkü bu Aşk cilveleri ve Nazları , insan da ki AŞK Ateşini alevlendirir güçlendirir.

İnsanın Gönlüne Gerçek AŞK duyguları yerleştiğinde seks duyguları bastırılmış ve kontrol altına alınmış olur.

Nefsi EMMARE mize hitap eden SEKS duyguları şehvet duyguları etkisiz hale getirilmiş olur.

Birbirine Aşık olan İnsanların Gönülleri Manevi Cep Telefonu gibi telepatik hissi haberleşme sağlar birbirlerinin ne düşündüklerini ne hissettiklerini anında bilirler.

Aşık olan İnsanın gönlünde, Sevgiliden başkasına yer yoktur. AŞIK olmak ne demektir?

Aşık olmak demek, 2 ayrı bedende bulunan , karşı cins ruhlarının Gönüllerini , irtibatlandırıp aynı düşünceleri, aynı sıkıntıları aynı zevkleri paylaşmak demektir.

2 Ruh bir Ortak Gönül evinde 2 elmanın yarısı gibi birbirlerini tamamlarlar birbirinin yerine geçerler.

Erkek Ruhen kadın olur, kadında Ruhen erkek olur. Birbirinin aynı olup özdeşleşirler. Buna AŞKın VECD Hali denir.

Leyla Mecnun olur. Mecnunda Leyla olur.

2 Aşık insan arasında gönülden haberleşme köprüsü kurulur ve duygusal anlamda haberleşme yapılır buna AŞK TELEPATİSİ AŞK MİRACI da denir.

Aşık olan kişi Sevgilisinin kırmızı Gül yanağına kırmızı tatlı rengine aşıksa, ve bu Aşk ileride gerçek Aşka dönüşmez ise,

bir gün sevgilinin yanağındaki kırmızılık pembelik hastalıktan dolayı kaybolursa, işte o zaman Solan yüz ile birlikte geçici Aşk da kaybolur.

AŞK ta bulunan birisi, Sonsuz sevgi denizinde bulunan bir AŞIK, sevgi denizine bir damla su gibi katılıp denizde kaybolur.

O artık, kendi kişisel varlık kimliğinden soyunmuştur.

Kimin bir AŞK duygusuna meyli yok sa, Aşk dan nasibi yoksa, Kanadı kırılmış uçamayan bir kuş gibidir. Nasıl uçacağını da unutmuştur. Tavuk gibi yerde gezer.

Aşık Ölü gibidir, Ruh gibi gezer yani bedeni yokmuş gibi gezer, asıl diri Canlı olan ise, kendisine aşık olunan Sevgilidir.

AŞK kavramı Allahın gizli Gaybi Hikmet sırlarının terazisidir Dengeleyicisidir.

AŞK sız Hikmet olmaz , HİKMETSİZ de AŞK olmaz.

AŞIK olan Gönlündeki Sevgi ateşi ile Sevgiliyi arar durur. Sevgili Aşık olan kişinin Oksijeni havası gibidir. Hava oksijen kesildimi Aşık ölür.

Sevgili Aşık olan kişinin yanına geldi mi AŞIK sevincinden mest olup bayılır. Kendinden geçer. İlahi AŞK da Veliullahın gönlüne girdimi, Allah sevgisi gönüle doldumu Veliullah AŞIK da kendinden geçer mest olur.

AŞK Ateşi bir Güneşe benzer, AŞIK olan kişi ise bir Gölgeye benzer. AŞK Ateşi Güneş gibi öğle vakti tepeye yükseldi mi

artık Gölge AŞIK kaybolur.

Aşık Mum gibi Erir biter.

Allaha ve Ra 3 Meleklerine aşık olan kişide böyledir Gölgeye benziyen Aşık gibi erir kaybolur. Kimliğinden vaz geçer.

Hakikatı arayan Hakikat yolcusu önce , Düşünce zevkine cezbeye ulaşır, pervane böceği kelebek gibi, ışık etrafında cezbe ile döner durur.

Aşık olduğu kişinin Aşk ışığı etrafında. Bu kişidaha sonra bir Hikmet sır Rehberine tabii olur,öğrenci olur.Böylece bu kişi Akıl mantık ve Hikmet-sır Dairesi içine girer.

AŞIKLAR Yokluk Alemi denilen Sevgi aleminde yaşarlar,Aşıklar Maddesel dünya aleminde cinsi zevklerle yaşamaz.

AŞIK olan kimse, Anasının Memesinden süt emen Bebek gibidir. Süt emen Bebek sütten başka gıda ve yiyecek bilmez. Aşıkda sevgilisinin sevgisinden başka gıda ve yiyecek bilmez.

Huri Peri kızlarının gıdası Güzel Kokudur fakat ,İnsanın tabiatı karakteri Peri özelliğine zıt olduğundan bir normal insan Güzel kokudan gıda alamaz.AŞK sevgisi Ruhların gıdasıdır.

Yakup Peygamber Oğlu Yusufun Güzel yüzünde Allahın güzelliğini gördü ona Aşık oldu. Yakup peygamberin Oğlu Yusufda gördüğü Allah güzelliğini, Yusufun kardeşleri göremedi.

Firavunun sarayında Yusufun güzelliğini gören Kadınlar Allahın güzelliğini gördülerde, mutfakda bıçakla yiyecek doğrarken kendi parmaklarını fark etmeden doğradılarda acı duymadılar.

Yakubun Aşk ekmeğinin kokusu taa Arşı aladan Yusuf vasıtası ile geliyordu.

Her Aşkın derecesi, mertebesi AŞIĞIN sevgi gücüne göredir. Aşığın Aşkının derecesini görmek istersen, Aşığın , Aşık olduğu kişinin sevgilinin yüzüne bak.

AŞK Allah sıfatıdır. İlahi AŞK ,Veliullah olan Hakikat Erenlerinin ,bindiği Gemidir. Veliullah Arifler İlahi Aşk gemisinde yolculuk yaparlar.

Aşkın verdiği ölüm,yani kendi kişiliğinden kimliğinden varlığından sıyrılıp sevgilinin varlığı ile birleşip bütünleşmek sevgili ile aynılaşmak binlerce hayat sahibi olmakdan daha üstündür.

Birbirini seven 2 Aşık , 2 ayrı bedende bulunmalarına rağmen tek beyin tek yürek olurlar. Aynı gözle görürler aynı kulkakla duyarlar. Aynı dil ile konuşurlar.

Allah ile Veliullah kimsede böyle olan 2 Aşık gibidirler. Allah Veli kulunun gözü ile görür veli kulunun dili ile söyler, Veli kulunun kulağı ile duyar.

Aşığın Aşık olduğu Sevgilinin durumu ve Aşığın durumu neye benzer bilirmi siniz?

Hani bir adam vardır, Bir çamaşır leğene su koymuştur. Gece olduğunda Çamaşır leğenindeki suyun üzerine gece gök yüzünde ki Dolunayın aksi, yansıması vurmuştur da,

Leğen suyunda Dolunay fotoğraf gibi görünür ya, hani bu leğenin sahibide leğendeki Dolunayın güzelliğine aşık olur ya,

İşte Aşık olan bu kişi başını leğenden kaldırsa da yukarı göğe baksa asıl güzellik kaynağını gök yüzünde bulacaktır ya

ama bir türlü bu kişi başını leğenden kaldıramaz Dolunayın güzelliğine vurulmuştur. İşte Aşığın sevgilisi leğendeki Dolunay gibidir. Asıl güzellik kaynağı Arşı Alada ALLAH Dolunayıdır.

Leğendeki Geçici hayali Dolunayı bırakıp sonsuz olan Allah Dolunayına bakmak lazımdır yoksa ,Leğendeki Dolunay gece bittiğinde kaybolur gündüz ortaya çıkınca hayal kırıklığına uğrarsınız ,mutsuz olursunuz. Gerçek Mutluluk Allahın sonsuz Güzelliğindedir.

Allahü Teala Hz. Muhammede buyurdu ki;

(Ey Muhammed kulum, sen benim güzellik sıfatlarımla ümmetine görün ki, Ümmetin sana baktığında benim sıfatlarımı görsün de sanki beni görüyormuş gibi mutlu olsunlar) demiştir.

AŞK yetişkin İnsana BAL gibi gelir. Fakat erişkin olmayan çocuklara da Memedeki süt gibi gelir.

Hani Güneşin ışığı altında bazı taş mineralleri Güneş sıfatı ile sıfatlanıp ELMAS Madeni olur ya, İşte sirkede bala karıştımı Bal gibi olur ya, Aşka karışan kişide tamamen AŞK gibi olur.

Yer üstünde bazı Taşlar vardır Toprak içinde bulunur bu Taşlar adi taş cevheri olarak bulunurken binlerce sene içinde bu taş cevheri adi, taş görünümünden çıkar Taş Mutasyona uğrar ve Taşın Molekülleri Yakut, zümrüt,LAL, gibi olur.

TAŞ denilen şey IŞIĞIN düşmanıdır. TAŞ ışığı sevmez. Taş Ateşe layıktır. Cehennemin yakıtı taşlardır.

TAŞ denilen şey Güneşi göremez, görmek istemez, Taş da, 2 adet benlik duygusu vardır.

İnsanda olduğu gibi.

Taş da Tek yürek olma benliği bütünleşme benliği yokdur. Taş kalpli Firavun, Rab Meleğinin Manevi oğluyken, Allahı unuttu ve kendisini Allah yerine koydu, Ben Allahın oğluyum dedi.

Halbuki, Firavun (Ben Allahım, yada Allahın oğluyum) sözü yerine, Melek RAB bın manevi oğluyum, Allahında bir kulu hizmetkarıyım deseydi, Yakut, zümrüt,LAL taşı gibi, ölümsüz olacaktı.

Hallacı Mansur (ENEL HAK) dedi. Ben Hakkım) ben Hak meleği gibi bir Tanrıyım, Meleğim) dedi. Ama (Ben Allahım) demedi.

İnsanın taş gibi olan kalbinde adi Taş sıfatları yok olursa,bunun yerine elmas,zümrüd yakut gibi pırlanta özelliği kazanılır. Ölümsüzlük, Melek olma vasıfları kazanılır.

Taş kalplere Allahın ve onun Yüce Tanrı Meleklerinin laneti vardır. Elmas gibi şeffaf olan kalp sahiplerine de Allahın ve Tanrı Meleklerin Rahmeti vardır.

Allahı kendisine hatırlatan Hz. Musa Peygambere ve Harun Peygambere düşman oldu. Halbuki Allahın oğlu akrabası olmaz.

Ey Gönül Sahibi, 2 şeyi mutlaka seçki 2 kanadın olsun.

Hikmet ve AŞK kavramı bu 2 şeyi hiç unutma, bu 2 şeye mutlaka sahip ol ölmeden önce. HİKMET ve AŞK Müminin kaybettiği unuttuğu öz malıdır. Kendi malıdır. O Malı nerde bulsan almalısın.

Sevgilisi ile özdeşleşmiştir, aynılaşmıştır. Leyla Mecnun olmuştur. Mecnunda Leyla olmuştur.

AŞIK olan bir kimse, eğer Gerçekten Aşık olduysa ve Aşkını temiz saf bir AŞK ile hissederse, AŞK’ını herkesten gizlerse

ve ölene kadar, sevdiğine de bu Aşkından dolayı bir zarar vermez ise, Bu AŞIK öldüğünde AŞK şehidi olur. Aşık adamda Akıl tatile çıkar. Eğer Aşık adam Hem AŞKına hem de AKLI na sahip olabilirse o zaman kişi Gerçek bir Veliullah Arif İnsan olur.

İşte AŞK ve AKIL gücü ikisi bir arada olabilirse kişi o zaman 2 Kanatlı bir Melek olur. Yani ilahi AŞKA doğru yelken açmış olur.

Aşık olan kişi Sevdiğini, kendi Melek olan Ruh ikizi gibi sever.

ve Suptil Boyut denilen Mekan boyutunda bulunan AŞIKLAR Cennetine gider.

Mevlana Dost, Kadri Dost ve ALİ BEYTİ DOST bu AŞIKLAR CENNETİNDEN dünyaya gelmişlerdir.

Aşık insan gizli Gönül duygularını açığa çıkartır. Şiirler söyler övgüler söyler, sevgilisine muhtaçlığını belirtir.

Yüce Allah diyor ki kullarına,

(Eğer başınıza birisi tarafından bir sıkıntı bela, musibet afet, tehlike bir mutsuzluk gelirse, sakın ola ki,

ben bunu hak etmedim, ya rabbi, ben bu belalara maruz kalacak İnsan mıydım, neden bana bu belaları sıkıntıları verdin ) demeyin yoksa İsyan etmiş olursunuz.

Siz ilahi hikmetimin aslını bilemezsiniz, belki siz onu hak ediyorsunuz da ben onu hak ettiğiniz için veriyorumdur.

Yani bir önceki gizli Reenkarnasyonik önceki yaşamınızın ödenmesi gereken bedeli olarak bu sıkıntıları çekmek zorundaydınız..

Böylece bedeli ödediğinizde kul kakından kurtulmuş olacaksınız. Kul hakkı ödemekten kurtulduğunuzda Cennete gidebileceksiniz. Ya da, eğer cennetlik olmak istiyorsanız.

Allahtan Rahmet umudunu hiçbir zaman kesmeyiniz. Yani eğer kendinizi Cehennemin ortasında bulursanız bir gün , Cehennem acısı ile feryad ettiğinizde şunu yapınız

(Ağlamayana Meme verilmez biliyorsunuz, Ağlayınız ki,Rahmet memelerinin sütü coşsun. Cehennemde ağlayın feryat edin ama Allahı da var gücünüzle zikredin, Allahtan başka tapılacak varlık olmadığını zikredin.

Allahın en yüce varlık olduğunu kusursuz olduğunu çıok adaletli olduğunu zikredin Cehennemde sonrada Cehennem Meleği Görevlisine deyiniz ki:

(Ben Yüce Allah ile görüşmek istiyorum ) deyiniz. Randevu alınız. Randevu verilir, isteğiniz iletilir, Allah size sorar (Ey kulum ne istiyorsun benden, neden feryat ediyorsun ) derim.

(Herkes den çok bağırıyorsun, neden? ) Derim.

Bu kulumda bana derki Yarabbi her ne kadar ben Cehennemlik kusurlu bir kul isem de, Ben senden Ümidimi kesmedim

Rahmetini halen ummaktayım, lütfen bağışla beni bağışlamak ancak sana yakışır)deyiniz.

(Benim Rahmet duygularım coşar sizi hemen bağışlarım) diyor.

(Ey Kullarım ! Diyelim ki, Mahşer sorgulamasında Yargılandınız ve Cehenneme gönderilmeyi hak ettiniz. Cehennemde yanıyorsunuz. Hiçbir kurtuluş umudunuz kalmadı. Cezanıza razı oldunuz çekiyorsunuz.

Belki o esnada, sizin dünyada yaşarken birisinden bir kul hakkı alacağınız vardır. Yani dünyada yaşarken, birilerine borç para verdiniz ödemedi, ödeyemedi, bu kimse size borçlu öldü.

Eğer bu kişi fakir ama iyi bir insan ise ben onun sana ödeyemediği kul hakkını senden satın alırım.

Eğer benim beğendiğim bu Cehennemlik iyi insana, kendi kul hakkı alacağını helal edersen bağışlarsan bende sana bunun karşılığında Cennetimden bir köşk ve geniş bir arazi veririm sana orada devamlı yaşarsın.

Böylece bunu almak içinde seni cehennemden çıkartırım) diyor yüce Allah. Yine Yüce Allah diyor ki, Cehennemde yanacak olan Cezalı bir Mümine diyor ki:

(Ey Kulum sen farz et ki, şimdi Cehennemde sin, Yanıp cezanı çekeceksin, hak ettiğin kadar, fakat

eğer sen kötü bir adamın sana yaptığı haksız adaletsiz bir muameleye, bir iftirasına, bir saldırısına bir hakaretine, maruz kaldıysan , kurban gittiysen , senin günahlarını bu kötü kişiye yüklerim

ama bir şartla, sana verdiğim belalara sabredeceksin Allaha şükredeceksin. İsyan etmeyeceksin. Uğradığın belaları, senin Cehennem kurtuluşun için bir vasıta bileceksin.

İşte senin bu düşüncenden dolayı seni Cehennemden çıkarırım senin yerine, sana haksızlık edeni korum. ) diyor Cenabı Allah.

Bir Cevap Yazın