Msn de Görüntülü Arama Başlatamıyorum


Windows 7 kurduğunuzda bir çok sürücünüzü otomatik olarak tanıyor. Yani bilgisayarımı sağ tıklayıp özellikler sekmesinden aygıt yöneticisi menüsünü kullandığınızda sorunlu olan bir donanım görünmüyor. İşte bu nedenle elime geçen bir laptop da bu sorun nedeniyle msn de görüntülü konuşma yapamıyordu. Windows messenger 2011 yükledik bilgisayara, kamerada gayet güzel çalışıyordu, ancak bir türlü karşıdaki kişilere görüntülü sohbet başlatma daveti gönderemiyorduk. İşte bu sorunu çözmek için sürücüler yüklü olsada ekran kartını, ses kartını ve kamera sürücülerini manuel olarak tekrar kurdum. Yani otomatik olarak yükle demedim. DVD sürücüsünden DVD içeriğine girerek gerekli olan karta ait setup.exe dosyasını çalıştırdım. Sonra makinayı tekrar başlattık. Şimdi gayet güzel bir şekilde görüntülü arama başlatabiliryoruz. Sorun çözülmüş oldu.

Bu tür sorunlar bir çok donanımda meydana gelebiliyor. Yapmanız gereken tek şey sürücüleri kendiniz kuracaksınız. Otomatik olarak sistem tanıyor ancak tüm özellilerini kullanamayabiliyor.


About Serdar ERDOĞAN

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sivrihisar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Türk Milletinin milli, ahlakı, insanı, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışan; insan haklarına ve Anayasanın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarımı bilen, bunları davranış halinde gösteren gençlerimizin yetişmesinde küçük bir rol üstlenmekten onur duyuyorum.

Leave a comment