Son Pişmanlık Fayda Etmez

Bir dönemi iyi kötü günlerle geride bıraktık. Öğrencilerim bana ne kadar kızsalarda ben onları kendilerinden daha çok düşünüyorum. Bizler her zaman karşılıksız olarak siz öğrencilerimizin geleceklerine yatırımda bulunuyoruz. Ama bunu şimdi anlayamayabilirsiniz. Siz öğrencilerim, şuan yaşınızın bulunduğu konum gereği bir çok sorunla karşı karşıyasınız. Tüm dünya üzerinize geliyor sanki değilmi? Birde bunun üzerine Serdar hoca sen yapma bari dememek elde değil. Bu gün belki sadece benim derslerimden zayıf aldıkarı için takdir teşekkür alamayacak öğrenciler olacak. Erol TAŞ dan daha kötü bir öğretmen olarak görüneceğim sizlere.

Bu okulda yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum. Ama okulun tarihinde de fakülteye yerleşen bilgisayar öğrencisi göremiyorum. Karnelere ve belgelere baksanız okulun yarısından fazlası her dönem bir şeyler alıyor. E peki bu başarılı öğrencilerimiz, ÖSS sınavında nereye gidiyorlar. Hani takdir teşekkür verdiğimiz kızlarımız. Nerde okul birincilerimiz. Ben kızlarımız kötü, cahil, tembel demiyorum. Sadece haketmeden alacağımız bir takdir yada teşekkür belgesi bizim geleceğimize çok büyük etki sağlayacak, yanlış yönlendirilmemize sebep olacaktır.

Karne alırken üzüleceğiz, zayıf dersleri görünce içimiz acıyacak. Ama doğru olan hatalardan ders alıp geleceğimiz için bir şeyler yapmak. Karnenizin hepsi 5 olsa ne olacak ki, içi boşaltılmış bir görüntü. Şimdi yaşayacağımız küçük mutluluklar ilerde yaşamak istemeyeceğimiz acılara sebep olabilir.

Bu nedenle bana kızan öğrencilerim bir daha düşünsünler, emin olsunlar ki ben hepinizi çok düşünüyor ve bir makam sahibi olmanızı istiyorum. Bu gün size vereceğim bir haksız not sizin kandırmaktan başka bir şey olmayacaktır. Zaten okuldaki gerçek sindirilmiş başarı yarın sınava girdiğinizde meyvelerini verecektir.

Varsın bugün ben kötü olayım, ama ilerde hepiniz mutlu görmek dileğimle.

Bir Cevap Yazın